koobe

Kochamy czytać. W każdej postaci. I chcemy nauczyć się czytać jeszcze więcej. Nie znamy rozróżnienia na literaturę wysoką i niską. Ważne jest to, co książka może dać czytelnikowi. Literatura jest po to, żeby coś można było zmieniać. Żeby czytelnik po lekturze był kimś choć trochę innym niż przed: pewne rzeczy są dla niego mniej oczywiste, mniej jednoznaczne, inne zaś zyskują na klarowności. Jeśli książka nic we mnie nie zmieniła, to dla mnie jest bezużyteczna. Dlatego dobry poradnik może być dla mnie lepszy niż arcydzieło wychwalane przez krytyków. Lubimy ebooki . Uczymy się, że cały ten fetysz posiadania i gromadzenie zakurzonych tomiszczy to nie o to, o co nam chodzi. My chcemy czytać: zmieniać się, rozwijać, spotykać z nowymi światami, innymi punktami widzenia, zmieniać się, uczyć. Reszta jest drugorzędna. Kochamy ebooki za to, że mogą nam dać trochę przestrzeni w mieszkaniu. Oraz wygody w podróży. No i doskonale pasują do małej torebki czy dużej kieszeni. Kręgosłup jest wdzięczny! Audiobooki zaś towarzyszą naszym treningom. Przyjemne z przyjemnym! Wiemy jednak, że w natłoku obowiązków mało jest czasu na to, by zatopić się w lekturze w fotelu, owinąć kocem i przygotować czekoladę. Chcemy jednak szukać nowych metod na czytanie więcej: z jednej strony będziemy zastanawiać się nad tym, gdzie jeszcze można „upchnąć” chwilę lektury (na przystanku, w łazience, podczas prasowania), ale i jak wygospodarować sobie więcej czasu na porządne czytanie, skupienie tylko na lekturze).

Czemu kochamy czytać?

Powodów mogą byc tysiące. Pewnie jest ich tyle, ilu amatorów czytania. Może więc w Walentynki warto pomysleć o miłości do książek. Posłuchajcie opowieści zakochanych czytelników!

1. “Kiedy byłam mała, zostawałam długo w nocy i czytałam otulona kołdrą. W domu było niesamowicie cicho, otaczała mnie ciemność. Było w tym coś magicznego - kompletnie inny świat. Dlatego czytanie kojarzy mi się z atmosferą wyjątkowości i niesamowitości”.

 

 

2. “Czytania dużo nauczyła mnie praca. Przedtem nie byłem nigdy takim typem. Teraz jestem portierem i czytanie pozwala mi uniknąć nudy".

 

 

3.”Czytam, bo pomaga mi to efektywnie wykorzystać czas. Dużo podróżuję i mogę produktywnie wykorzystać ten czas. Czuję dzięki temu, że się rozwijam. Że cały czas dowiaduję się czegoś nowego. Jestem takim typem, który nie lubi próżnować. Czytam, kiedy gotuję. Czytam, kiedy czekam w kolejce. Czytam, kiedy mam małą przerwę. Zawsze!”

 

4.”Kocham czytać, bo to uczy skupienia. Telewizja, internet - to wszystko rozprasza, skłania go skakania po tematach, ciągłego przemieszczania uwagi. A ja lubię po prostu skupić się na jednej rzeczy. Odciąć od innych bodźców”.

 

5.”Czytanie przenosi mnie do innego świata: gdzie nie ma moich problemów. Chcę się oderwać od codzienności”.

 

 

A za co Wy kochacie czytanie? Piszcie (mamy dla Was ebooki)!